Rok 2022

Rezydenci oraz wystawy, które można było obejrzeć podczas 8. edycji festiwalu fotografii WRS.

Igor Pisuk
Igor Pisuk
Igor Pisuk (ur.1984) jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi - PWSFTviT gdzie w 2014 roku uzyskał tytuł magistra. W latach 2016 - 2017 był asystentem Andersa Petersersena. Jest zdobywcą wielu nagród i grantów, m.in. AIR Independent - stypendium i rezydencja oraz udział w warsztatach masterclass prowadzonych przez Antoine D'Agata, Jacob Aue Sobol, Trine Søndergaard, Gomma Photography Grant, był finalistą Leica Oskar Barnack Award. Brał udział w ponad 30 wystawach grupowych i indywidualnych na całym świecie tj. Chobi Mela IX International Festival of Photography w Dhaka, w Bangladeszu, Les Recontres de la Photographie w Arles we Francji, czy Cortona On The Move we Włoszech. Jest autorem dwóch książek fotograficznych - „Deceitful Reverence” opublikowanej przez wydawnictwo Blow Up Press oraz „Dog Walker” opublikowanej przez 3 PR zine.
Søren Lilholt
Søren Lilholt
SØREN LILHOLT (ur. 1986) jest duńskim artystą mieszkającym i pracującym w Kopenhadze. Studiował w Fatamorganie, Duńskiej Szkole Fotografii Artystycznej; uzyskał tytuł magistra kultury wizualnej na Uniwersytecie w Kopenhadze. Artystę pociąga pozornie niezrozumiała i subtelna zdolność fotografii do zmiany postrzegania rzeczy. Jego praktyka artystyczna jest głęboko zakorzeniona w fenomenologicznym podejściu do fotografii i wizualności, w procesie, który ma na celu zagłębienie się w percepcyjną otwartość wobec świata. Został wybrany jako artysta do 3. i 4. cyklu The Parallel Photo Platform. Jego prace były wystawiane w wielu miejscach w kraju i za granicą, m.in. Copenhagen Photo Festival (DK), Landskrona Foto (SE), Fotofestiwal (PL) i Fotografisk Center w Kopenhadze (DK).
Tomasz Kawecki
Tomasz Kawecki
Tomasz Kawecki (ur. 1993 w Krakowie) – artysta sztuk wizualnych. Studiuje w Instytucie Fotografii Twórczej w Opawie. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Współtwórca galerii NAGA. W 2021 roku został zwycięzcą miedzy innymi Miesiąca Fotografii w Krakowie sekcji ShowOFF(PL), LensCulture Art Photography Awards(US), Grand Prix IMA next(JPN). W 2021 jego prace były pokazywane w kraju oraz za granicą: VI Biennale sztuki w Piotrkowie Trybunalskim(PL), Cracow Art Week(PL), Warsaw Gallery Weekend(PL), OFF Bratislava(SK), Festiwal Fotografii w Rybniku(PL), Photo Vogue Festival(IT). Jego fotografie były między innymi publikowane w: China Life Magazine, Kwartalnik Przekrój, Miesięcznik Kraków, Vogue IT, Vogue PL, Abridged Magazine, The Guardian. Interesuje go antropologia rzeczy w odniesieniu do relacji ludzie–rzeczy. Inspirację do swoich prac czerpie z różnego rodzaju przejawów osobliwości natury.

Wystawa rezydentów

Wystawy towarzyszące, które można było zobaczyć podczas festiwalu.

Ditte Knus Tønnesen, Lotte Fløe Christensen, Veronika Geiger, Inuuteq Storch, Kirstine Autzen
Wystawa zbiorowa ASP w Gdańsku: Katarzyna Serkowska, Miłosz Piekarski, Anna Capek, Aleksandra Żuk, Julia Staroszczyk, Kacper Strzyżewski, Aleksandra Molenda, Grzegorz Sosiński, Aleksandra Makowska, Monika Dramalievia
Maciek Bernaś, Michalina Kacperak, Julia Klewaniec, Grzegorz Piotrowski, Aleksandra Skowrońska
Igor Pisuk, Tomasz Kawecki, Søren Lilholt

Copyright © 2024 W Ramach Sopotu

Skip to content