Jacek Kołodziejski jest fotografem, twórcą filmów i instalacji artystycznych.

Ukończył studia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Studiował również Film i Fotografię w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Reprezentuje go agencja SHOOTME..

Moje projekty często fetyszyzują czy to cechy wyglądu lub zachowania.

Jest to droga bardzo egocentryczna, skupiona przede wszystkim na tym kim jestem oraz na tym co lubię. Nie ma tutaj kompromisów.

Jako jeden z niewielu fotografów na polskim rynku z sukcesami porusza się w obszarze fotografii komercyjnej jak i na polu sztuki. Właśnie połączenie stylistyki fotografii reklamowej z obszarem działań artystycznych decyduje o wyrazistym i rozpoznawalnym stylu jego twórczości. Jest autorem licznych okładek magazynów i sesji zdjęciowych. Wśród jego ostatnich realizacji znajdują się plakaty promujące film „Miasto 44″ na międzynarodowych festiwalach. Plakat dla Opera Rara “Z rodu Boreasza” (Les Boréades) napisana przez Jean-Philippe’a Rameau. Sesja pisarki, Doroty Masłowskiej, promująca projekt Mister D.

Jego prace były wystawiane na międzynarodowych wystawach takich jak International Festival of Photography in Arles, Tec-Tece Exhibition in Arles, Month of Photography w Bratysławie.

Jacek Kołodziejski został laureatem jednego z najważniejszych konkursów fotograficznych na świecie, PDN Photo Annual 2016 w kategorii Advertising / Corporate za swój projekt Aphelion dla marki biżuteryjnej TAKK.

Anna Łoskiewicz-Zakrzewska

Projektantka mebli, instalacji artystycznych, przedmiotów użytku codziennego. Ukończyła Wydział  Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP oraz wydział Komunikacji Multimedialnej na ASP w Poznaniu. Razem z Zofią Strumiłło-Sukiennikwspótworzy studio Beza Projekt. Brała udział w licznych wystawach, wielokrotnie nagradzana. Współpracuje z polskimi producentami, m.in.: Acrea/Du Pont, Amorim Group, Bausch & Lomb, Mikomax, Vox czy też Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Muzeum Narodowym w Warszawie, Zachętą Narodową Galerią Sztuki.

bezaprojekt.pl

[su_expand more_text=”więcej” less_text=”mniej” height=”60″ text_color=”#898989″ link_color=”#b715cb” more_icon=”icon: angle-double-down” less_icon=”icon: angle-double-up”]

Najważniejsze nagrody

Pierwsza nagroda w konkursie zorganizowanym przez AMORIM i Domaine the Boisbuchet za projekt  – Ul z korka (2012)

Pierwsza nagroda w konkursie make me! na Łódź Design Festival za projekt Plastry (2013)

Nagroda must have! na Łódź Design Festival za projekt Balia – My Bath (2013)[/su_expand]

[su_expand more_text=”więcej” less_text=”mniej” height=”60″ text_color=”#898989″ link_color=”#b715cb” more_icon=”icon: angle-double-down” less_icon=”icon: angle-double-up”]

Najważniejsze wystawy

Mój Świat. Nowa Siłą Subiektywności, Warszawa, 2007

Passionswege Viena Design Week, Wiedeń, 2011

Polish Design Focus DMY, Berlin, 2013[/su_expand]

Wybrane prace: