Magda i Aga to duet kreatywny specjalizujący się w medium  fotografii i filmu.

Bliski im jest  świat sztuki, tańca, filmu i mody co przekłąda się na ich charakterystyczny język wizualny oraz kreatywne koncepcje. Wykorzystują je w fotografiach portretu czy mody, artystycznych projektach fotograficznych, ale także przy tworzeniu filmów i kampanii reklamowych dla projektantów oraz znanych marek. Fotografie i filmy Magdy i Agi wyróżnia umiejętna gra światłem i kompozycją, której efekty znakomicie oddają relację pomiędzy modelami a przestrzenią czy architekturą. Silna intuicja w pracy z ludźmi pozwala im na uchwcenie esencji ich charakterów. Oprócz pracy w duecie Magda tworzy swoje indywidualne artystyczne prace funkconujące na rynku sztuki. W ciągłym ruchu, swój czas dzielą pomiędzy Warszawą, Berlinem i Zurychem.

Magda Wunsche wywodzi swój profil artystyczny z wielu dziedzin sztuki. Dorastała w Szwajcarii, gdzie studiowała na kierunku Sztuk Pięknych i Fotografii.  Wrażliwość na gesty, ruch i ekspresję ciała widoczna w jej zdjęciach I filmach dopełniona została poprzez edukacje w akademii tańca współczesnego w Zurichu. Te doświadczenia wpłynęły również na jej charakterystyczny, rozpoznawalny język wizualny. Umiejętność abstakcyjnego myślenia oraz podejście kreatywne do projektów określa również jej pracę jako dyrektora artystycznego.

Aga Samsel z wykształcenia psycholog społeczny swoją wrażliwość i ukierunkowanie na fotografię wykształciła podczas pracy edytora i stylistki dla magazynów Elle i Twojego Stylu. Później, jako producent i agent fotografów zdobyła profesjonalne doświadczenie w branży, do której wkrótce dołączyła sama jako część duetu fotograficznego. Na jej sposób myślenia o obrazie także ruchomym, pełnym emocji i intymności wpłynęła fascynacja filmem i jego językiem.

Prace duetu publikowane są w prestiżowych magazynach także międzynarodowych takich jak Wallpaper, L’Officiel Homme, Harper’s Bazaar, Hunger Magazine, ELLE, I-D i innych. Przy projektach komercyjnych współpracują z takimi markami jak L’Oreal, Nike, Samsung, Orange, Coca-Cola, City Bank, Polska Opera Narodowa i Balet. Ich styl i świeże spojrzenie jest szeroko rozpoznawalne i nagradzane. Magda i Aga są laureatkami kilku złotych, srebrnych i brązowych nagród w konkursach Creative Director’s Club, Polish Cannes Lions Representatives, czy Merit Award in GrandFront.

WYBRANE WYSTAWY: [su_expand more_text=”więcej” less_text=”mniej” height=”60″ text_color=”#898989″ link_color=”#b715cb” more_icon=”icon: angle-double-down” less_icon=”icon: angle-double-up”]

– 2013 – Borders & Beyond –  Polski Instytur w Dusseldorfie

– 2011 – The romantic construct – Prague Biennale

– 2011 – Kurator – Foto Festiwal w  Krakowie – SekcjaShowoff

– 2011 – Yours Gallery – Warszawa

– 2010 – Faces – Abbaye De Neumunster  in Luxembourg

– 2010 – Fashion Invasion – Festiwal inSpiracje 2010/ glamour – Szczecin

– 2009 –Dialog – Edaward Steichen and contemporary portrait photography, Galeria Pauza, Krakow,

– 2009 – Le nouveaux publicitaires, Transphotographiques, Tri Postal, Lille, France,

– 2008 – Red eye effect – Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie [/su_expand]

Wybrane prace: