120 portretów na 120 lecie Sopotu

Krzysztof Salwarowski

120 portretów na 120 lecie Sopotu

Krzysztof Salwarowski

Termin

Miejsce

Wstęp

Opis

Dlaczego Sopot? Spędziłem prawie połowę życia w Sopocie. Żyłem w wielu miastach i w różnych krajach, ale to jest jedyne miejsce, w którym czuję się naprawdę jak w domu. Ważne są widoki, morze, plaża – wszystkie te wyjątkowe miejsca znane tylko ludziom z Sopotu. I oczywiście LUDZIE. Niektórzy znani wszystkim, niektórzy znani tylko lokalnej społeczności. Część z nich tu mieszka, część tylko tu pracuje. Wszyscy wyjątkowi na swój sposób. Te portrety to mój hołd dla nich.

Dlaczego Polaroid? Moja miłość do Polaroida wzięła się ze starych filmów z lat 80. i 90. XX w. Wtedy to była czysta magia. Robisz zdjęcie i po paru minutach trzymasz je w ręku. Kolory, niedoskonałości, unikalny styl. Wiele lat później kupiłem swojego pierwszego Polaroida i prawie natychmiast się w nim zakochałem. Od tego czasu zgromadziłem prze- szło pięćdziesiąt Polaroidów i setki zdjęć. Zdecydowałem się zrobić wszystkie portrety do tego na Polaroidzie. Mój wyjątkowy aparat dla wszystkich wyjątkowych ludzi.

Krzysztof

Krzysztof Salwarowski

Salwarowski

Krzysztof Salwarowski
Ukończył Sopocką Szkołę Fotografii z wyróżnieniem w 2008 roku. Współautor wystaw „Ławeczka”, „Gniew – w poszukiwaniu straconego czasu”, „Klasa 2008 – zbiorowy wernisaż absolwentów SSF WFH”, autor wystawy „Pociąg do mody”, współautor wystawy „Fetish night”, współautor targu sztuki w Red Door Gallery w Kopenhadze, współautor albumu fotografii analogowej „Analogowo part 1”. Publikacje w magazynach Lśnienie, Prestiż, Forbes, Mob Journal, Malvie Magazine, Art of Portrait Magazine, Shuba Magazine, Lounge Magazyn. Od 2019 roku uczy fotografii w Sopockiej Szkole Fotografii, od 2020 pracuje jako Specjalista ds Kluczowych Klientów w Cyfrowe.pl , współpracuje z agencją modelek Malva Models. Fanatyk fotografii analogowej i średniego formatu.

Copyright © 2024 W Ramach Sopotu

Skip to content