After – Sopocka Szkoła Fotografii

Hania Jakóbczyk, Asia Świder

© Asia Świder

Opis wystawy

Album After jest podsumowaniem pracy grupy absolwentów Sopockiej Szkoły Fotografii WFH kontynuujących w roku akademickim 2015/2016 edukację artystyczną podczas nieformalnych „studiów podyplomowych” zorganizowanych przez Szkołę we współpracy z Fundacją Edukacji Fotograficznej.

Na wystawie prezentowane będą wybrane z albumu fotografie Hanny Jakóbczyk oraz Asi Świder. Całość albumu można obejrzeć pod adresem: http://studiumfotografii.pl/galerie/

O SWOJEJ FOTOGRAFII…

HANIA JAKÓBCZYK:

„Fotografia jest dla mnie eteryczną kąpielą dla duszy. Z każdym zanurzeniem rodzą się nowe pomysły. Jednak wszystko zależy od wielu czynników, jak długo jesteś pod wodą, jaką ma ona temperaturę, ile masz przestrzeni wokół siebie i jak bardzo chcesz nabrać oddechu. To ten sam oddech, który nabierasz tuż po otwarciu okna, będąc w małym, dusznym pokoiku.

W moich fotografiach zatracam się w precyzji, truizmie i strukturalizmie. Z dystansem podchodzę do rzeczywistości, zahaczając o świat metafizyczny. Staram się inicjować niemy dialog z odbiorcą, prowokując myślenie, wzbudzając uczucia czy ciekawość. Uwielbiam niedopowiedzenia.”

ASIA ŚWIDER:

„Nie ma takiej myśli, której nie moglibyśmy wyrazić słowami, nie ma takiej myśli, której nie można wyrazić fotografią…

Jest jednak pewna sfera moich wyobrażeń, które nie są myślami i których (jak do tej pory) niewiele udało mi zmaterializować w formie obrazu. Te wy- obrażenia zrodziły się w najgłębszych zakamarkach duszy, w kopułach wrażliwości i ciekawości, gdzie ograniczenia nie istnieją. Fotografie, które powstały to efekt upływającego świata zamknięty w przestrzeń pomiędzy moim okiem a szkłem, wdechem a wydechem, pomiędzy czymś a niczym…”

Zobacz inne wystawy

Wielu artystów
Wojtek Wieteska

Copyright © 2024 W Ramach Sopotu

Skip to content