Miejsca.Rekonstrukcja III

Tadeusz Rolke

© Tadeusz Rolke

Opis wystawy

Wystawa MIEJSCA. Rekonstrukcja III. jest wyborem z bardzo rozległej twórczości fotograficznej Tadeusza Rolke powstającej na przestrzeni ponad 50 lat.

Całość składa się z kilku wyodrębnionych wątków, które stale przeplatają się w jego fotografiach. Zdjęcia te doskonale opisują człowieka i jego otoczenie. Fotografia ludzi i miejsc, powrotów i odkryć na nowo. Zdjęcia uliczne będące zapisem autentyczności, jak fotografie warszawskiej ulicy lat 50 czy paryskie nastroje dekadę później. Jest kilka fotografii z Moskwy z początku lat 60. Zdjęcia z ważnych wydarzeń : powitanie Chruszczowa przez Gomułkę w 1958 roku, wizyta generała De Gaulle’a w Polsce w 1967 r. Wśród portretów odnajdziemy ludzi znanych, związanych z kulturą i sztuką (Tadeusz Kantor, Piotr Skrzynecki, Peter Brook, czy słynny artysta niemiecki Joseph Beuys.

Tadeusza Rolke interesują nie tylko ludzie znani ale postaci zupełnie anonimowe – w których odnajdujemy nie tylko to coś co pozwala nam zastanowić się nad utrwaloną postacią i sytuacją, ale również skłania ku szerszym refleksjom na temat kondycji ludzkiej.

Marek Grygiel

Kurator: Marek Grygiel

Zobacz inne wystawy

Bogdan Dziworski
Sergey Melnitchenko

Copyright © 2024 W Ramach Sopotu

Skip to content