PÂRO

Filip Ćwik

© Filip Ćwik

Opis wystawy

Poczucie, że bez względu na to, co robisz, zawsze jest w jakiś sposób niewłaściwe – że każda próba wygodnego poruszania się po świecie skończy się jedynie przekroczeniem jakiegoś niewidzialnego tabu – tak jakby istniała jakaś oczywista droga naprzód, którą widzą wszyscy oprócz ciebie, a każdy z nich odchyla się w swoim fotelu i woła pomocnie: „zimniej, zimniej, zimniej…”.

Tytuł projektu pochodzi ze “Słownika nieoczywistych smutków” – jest to kompendium wymyślonych słów autorstwa Johna Koeniga, będące zbiorem neologizmów określających emocje, które do tej pory nie zostały zdefiniowane. Ma ono na celu wypełnienie dziur w języku – nadanie nazwy emocjom, które wszyscy odczuwamy, ale na które nie mamy słów. Misją autora jest uchwycenie bólów, demonów, wibracji, radości i popędów, które przemierzają bezdroża psychologicznego wnętrza.

Filip Ćwik

Filip

Ćwik

Filip Ćwik

Rocznik ’73. Studiował Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Technik budowlany. W swojej pracy łączy medium fotografii, kolażu i malarstwa. Niejednokrotnie wykracza poza definicje dokumentu łącząc i zapożyczając powszechnie znane obrazy nadając im nowy wymiar i znaczenie. Autor pięciu wystaw fotograficznych i dwóch kolaży. Sporadycznie kurator i edytor książek artystycznych. Prowadzi autorskie studio portretu Studio810 oraz własną pracownie w Warszawie na Saskiej Kępie.

Zobacz inne wystawy

Tomasz Wysocki
Igor Pisuk, Tomasz Kawecki, Søren Lilholt
Różni artyści
Skip to content