koncert Jaskułke/Kowalski
8.09.2018 Teatr na Plaży godz. 20.00

Sławek Jaskułke
Jeden z najoryginalniejszych przedstawicieli polskiej pianistyki improwizowanej i jazzowej. Artysta wszechstronny, poruszający się zarówno w obszarach muzyki ilustracyjnej i kontemplacyjnej, jak też w energetycznych i żywiołowych projektach napisanych dla większych składów – trio czy sextetów.
W swoich kompozycjach zwraca szczególną uwagę na kolorystykę, harmonię oraz barwy dźwięków.
Doktor sztuk muzycznych, wykładowca Katedry Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Ma na swoim koncie występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz, Symphony Hall Chicago, Carnegie Hall w Nowym Jorku, International Performing Arts Center w Moskwie. Od trzech lat sukcesywnie buduje swoją pozycję rynkową w Japonii, gdzie koncertuje oraz wydaje kolejne albumy spotykając się z ogromnym entuzjazmem publiczności.
Twórca projektu „Chopin na pięć fortepianów” prezentowanego premierowo w Szanghaju, Singapurze i na scenie Forbidden City Concert Hall Beijing.

Side Effects story by Kacper Kowalski, Sun and Fun series, aerial view of Poland, all photographs were taken during solo paraglider (or gyroplane) flight.

Side Effects story by Kacper Kowalski, Sun and Fun series, aerial view of Poland, all photographs were taken during solo paraglider (or gyroplane) flight.

Rafał Wojczal /Trupa Trupa/ pokaz multimedialny ,, Musher’’
7.09.2018 godz. 22.30 – Dwie Zmiany

Rafał Wojczal – ur. 1988, Fotograf, muzyk, artysta video.
Jest klawiszowcem i gitarzystą zespołu Trupa Trupa. Od 2015 roku zespół nagrywa dla brytyjskiej wytwórni Blue Tapesand X-Ray Records oraz dla francuskiej Ici d’ailleurs.

Współpracował z takimi artystami jak: Tuse, Hatti Vatti, Stefan Wesołowski, Krik, Autone, Radikal Guru, Cuba the Zoo, Grzegorz Kwiatkowski.

Laureat wielu nagród m.in. Doki w kategorii Artysta Roku (2016), Splendor Gedanensis 2016, Sztorm Roku (2012, za płytę „LP” oraz w 2014 za płytę „++”), laureat Yach Film Festiwal w 2011 roku , laureat ,,Gdańsk Press Photo’’.Wielokrotnie nominowany do nagród, m.in: Grand Press Photo, do Nagrody Aktivista w kategorii Artysta Roku, do Sztormów roku także w kategorii Film i Multimedia.

,,Musher” to koncert połączony z prezentacją cyklu fotograficznego, pod tym samym tytułem, w formie slide-show. Zdjęcia i muzyka pozwalają odbiorcy przenieść się w świat surowej zimy i arktycznej przyrody, z północy fińskiej części Laponii. Podczas występu można będzie obejrzeć kilkadziesiąt fotografii zrobionych podczas wyprawy psich zaprzęgów po zamarzniętym jeziorze Inari w marcu 2017 roku. Elementem wspomagającym odbiór ascetycznych i minimalistycznych obrazów będzie live act muzyczny inspirowany twórczością rdzennej ludności Laponii – Samów. Rafał Wojczal traktuje obraz i dźwięk na równi, tworząc spójne wydarzenie z pogranicza dwóch dziedzin sztuki.

Rafał Wojczal